Gelin Aksesuarları Nelerdir

Gelin Aksesuarları Nelerdir ? Gelin Aksesuar Modası Nelerdir ? “Gelin Aksesuarları Seçimi” Yaparken Bunlara Dikkat Edin !

 

Gelin Tacı Seçimi

gelin taçları

gelin taçları

Gelin aksesuarları seçimide en az gelinlik modeli kadar incelik isteyen bir iştir.Gelinlik modeli ve duvak modeli seçiminden sonra gelin aksesuar seçimi sizleri bekliyor.Gelin aksesuarları arasında olan gelin taç modelleridir.Gelin taç modeli seçerken yüz şekliniz önemlidir.

Yüz hatlarınız yuvarlak ise asla yuvarlak taç modelleri yüzü daha da yuvarlayacak taçlar seçilmemesine özen gösterilmelidir.Yüz hatları yuvarlak olan gelin adayı için yüzü daha uzatacak taç modelleri seçimi yapmalarını önermekteyiz.

Tabiki bu seçimde gelinlik modelide önemlidir.Beyaz,kırık beyaz ve 2015 gelinlik modelleri arasında moda olan krem rengi gelinlik modelleri için altın sarısı gelin taç modeli seçebilirsiniz.

Türbanlı gelinlik modelleri için ise tamamiyle kendi türbanlarını ön plana çıkaracak türbana yapışık taç modelleri daha çok yakışmaktadır,özellikle son yıllarda tesettürlü gelinlik modelleri için çok kullanılmaktadır.

Gelin Aksesuarları Arasında Olmazsa Olmazlar;Duvaklar

uzun duvak 2015

uzun duvak 2015

Gelinlik seçiminden sonra gelen en önemli gelin aksesuarlarından biri ise duvak modelidir.Duvak modellerinde bukle bukle modern tarzdaki duvaklar çok fazla tutulmamaktadır bunun nedeni ise bu duvak modelinin kapanmamasıdır Türk insanı için duvak modelinin özel bir yeri vardır genellikle yüzü kapatacak duvak modelleri daha ön planda yer almaktadır.Ama bu bukle duvak modelini nikahtan sonra gidilecek bir mekanda veya yemekte kullanabilirsiniz.

2015 duvak modelleri arasında ön plana çıkan kabarık duvak modelleridir.Bunlar klasik duvak dediğimiz modellerdir.Ayrıca vazgeçilemeyen bir model olan fransız dantelli duvak modelleride 2015 gelinlik modası içinde yer almaktadır.

Ama burda dikkat etmeniz gereken bir husus yoğun bir dantel kullanılan gelinlik modeli ile fransız dantelli duvak modeli kullanamazsınız.Daha sade bir gelinlik modelinde fransız dantelli duvak modelleri göze daha hoş gelecektir.

Ayrıca kısa gelinlik modellerinde çok daha uzun bir duvak modelide kullanılabilmektedir.

Gelin Ayakkabısı Seçerken Dikkat !

gelin ayakkabısı modelleri yeni

gelin ayakkabısı modelleri yeni

Gelinlerin şıklığını tamamlayan en önemli unsur gelin ayakkabısı gelin aksesuarları arasında yer almaktadır.Gelin ayakkabısı seçiminde en çok dikkat etmesi gereken şey o gece boyunca kendisini rahat hissedecek bir gelin ayakkabısı modeli seçmesidir.Tabiki tasarım gelinlerin şıklığını tamamlayan bir detaydır.Gelinlik 2015 olarak en çok önerdiğimiz gelin ayakkabısı modellerinden biri platformlu gelin ayakkabısı modelleridir.Çünkü ayakkabının alt kısmında platform olduğunda gelinler daha rahat etmektedirler.

Bunun dışında düğün gecesinin ilerleyen saatleri için çoğu gelin adayı babet gelin ayakkabısı veya spor tarzda gelin ayakkabısı tercih etmektedirler.Özellikle 2015 gelin ayakkabısı spor modeller arasında converse gelin ayakkabısı modeli ön planda ve çok tercih edilmektedir.Genellikler gelin ayakkabısı rengi olarak beyaz renge alışıktık ama son yıllarda gelinlik modellerine renkli kuşakların yansımasıyla gelin ayakkabısı modelleride renklenmiş vaziyette.Özellikle 2015 gelin ayakkabısı modelleri için pudra,fuşya ve pastel renk tonlarını gelin ayakkabısında çok tercih edilmektedir.

Kısacası gelinlik ayakkabısını seçerken ilk kriteriniz rahatlığınız olmalı,bunun için topuklu ayakkabının dışında birde spor,babet gelin ayakkabısı bulundurmanız sizin için bir avantaj olacaktır.

Gelin Çiçekleri Canlı Renk Olmalı

gelin çiçekleri modelleri

gelin çiçekleri modelleri

Gelin çiçekleri arasında tercih yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey gelin çiçeğinizin renkleridir.Özellikle yaz gelinleri için gelin çiçeğinin canlı olmasını tavsiye ediyoruz.

Gelin buketinin arasındaki kır çiçekleri ve canlı çiçekler özellikle gelinlerin kullanılmasını istediğimiz çiçeklerdir.

Gelin çiçekleri modelleri arasında özellikle trend budur diyeceğimiz bir model yoktur çünkü gelin çiçekleri tamamen geline özel tasarlanması gerekir.Gelin çiçekleri arasından seçim yaparken özellikle canlı renkler seçmeniz sizi fotoğraflarda çok daha canlı gösterecektir.

 

Gelin Aksesuarları Resimli Galerisi

Yorum

Sizin yorum ve görüşleriniz bizim için değerli olduğunu unutmayınız !