Gelin Makyajı Modelleri

Gelin makyajı modelleri ve gelin makyajında uyulması gereken kurallar,2015 gelin makyajı modelleri hakkında Gelinlik 2015 sizeler için araştırdı.

Gelin Makyajı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Gelin makyajı yaparken neye dikkat etmeliyiz ? Bir kere gelin adayının yüz şekli ve ten rengi gelin makyajı yaparken en önemli etken faktörlerdendir.Ayrıca gelin makyajı seçiminde göz önünde bulundurulacak etkenler arasında gelinlik modeli de gelmektedir.Bunun yanı sıra düğünün nerede yapılacağı da önemlidir,düğün mekanına göre gelin makyajı yapılması gerekir zira her mekanın ortamı çok farklı olmaktadır.

gelin makyaj modelleri 2015

gelin makyaj modelleri 2015

Esmer Gelinler için Gelin Makyajı

Esmer gelin adaylarının tenleri koyu olduğu için ten renginin biraz açılması gerekmektedir.Esmer gelin adaylarının gözlerine genelde gri ve pembe tonları uygulanabilir.Esmer gelin adayının ruju ise daha açık renk pembe ve şeftali tonları,aynı şekilde allıklarda da açık renk tercih edilebilir.

Sarışın Gelinler için Gelin Makyajı

Sarışınlara özel gelin makyajı ise sarışın gelin adaylarının tenleri genelde açık ve buğday ten olduğu için teni biraz koyulaştırmak gerekebilir.Eğer sarışın gelin adayının teni bronz ise mürdüm ve şeftali tonları gelin makyajında uygulanabilecek renkler arasındadır.Sarışınlar için allık rengi özellikle bronz bir allık ve üstüne şeftali tonu bir renk sürerek uygulandığında gelin adayını çok daha alımlı ve modren göstereceği kesindir.Sarışın gelin adaylarının ruj rengi ise genelde pembe olarak kullanılabilmektedir.

Göz Makyajında Bunlara Dikkat

gelin makyajı

gelin makyajı

Göz makyajı yaparken gelin adayının tipi ve yüz şekli önemlidir.Gelin makyajında naturellik herzaman güzeldir.

Bilhassa 2015 gelin makyajı için doğal ve sade çizgiler ön plana çıkmaktadır.Göz makyajı için 2015 modası sim olduğunu söyleyebiliriz fakat simi uygularken çok fazla abartıya kaçılmamalıdır.

Göz altına bir kaç taş koyulması idealdir fazl abartmanın gereği olmadığını düşünmekteyiz.Göz altları mor olan gelin adayları için aydınlatıcı uygulanması bu morlukları giderecek ve gelin adayının gözünü daha canlı gösterecektir.

Gelin Makyajının Bozulmaması İçin Neler Yapılmalı

Gün içinde ruj illaki bozulmaktadır.Kapaklı yada herhangi bir ruj fırçası imdadınıza yetişebilir.Bu fırçanın baş kısmına kullanılan ruj ilave edilerek gün içinde dudaklara uygulanabilmektedir.Bunu makyaj yaptığınız yerden de temin edebilirsiniz.

Sıcak yaz günlerinde terleme çok olduğundan dolayı gelin adayları bu terleme sorunu ile karşı karşıya kalırlar.Bunun için gelin adayları terlemeden dolayı gelin makyajının bozulmaması için yanlarında bir sünger bulundurmaları ve bununla hafiften terleyen bölgelere ufak darbeler ile uygulayıp terlerini silebilirler.

Gelin Makyaj Modelleri 2015 Resimli Galeri

Yorum

Sizin yorum ve görüşleriniz bizim için değerli olduğunu unutmayınız !