Gelin Makyajı Tüyoları

Gelin Makyajı yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar,saç tipine,yüz şekline göre gelin makyajı nasıl yapılmaktadır ? 2015 Gelin Makyajı Trendleri

Gelin makyajı son derece doğal gözüküp gelin adayının güzelliğini ön plana çıkarmalıdır.Yani ne güzel makyaj değil ne güzel gelin denmeli.Gelin makyajı son derece normal bir makyaj gibi gözüküp gelin adayının gençliğini ve güzelliğini vurgulaması gerekmektedir.

“Gelin makyajı” iyi ışık almalıdır çünkü iyi ışık alan bir makyajlı yüz fotoğraflarda da çok daha güzel çıkar.Unutmayın gelin makyajının amacı gelin adayının duruluğunu ve güzelliğini ön plana çıkarması gerekmektedir.

Sade Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır ?

gelin makyajı

gelin makyajı

Aslında geline uygulanması gereken makyaj sade bir makyaj olmalıdır.Bu artık tüm dünyada ve ülkemizde kabul görmüş birşeydir.Gelin makyajı sade olmalıdır.

Sade bir gelin makyajı olması için çok kalın koyu fondötenler yerine doğal ten rengine uygun ince ama örtücü ürünler kullanılmalıdır.

Ayrıca çok koyu veya çok renkli makyaj yerine krem rengi,ten rengi tonları,yavruağzı ve şeftali tonları uygulanabilir.Kaş altını kemik rengi bir renkle aydınlatılabilir.Şeftali tonlarında ruj dudaklara sürülebilir hatta pembe şeftali arasıda olabilir.Parlatıcılar hem gelin makyajında moda olmadığı için hemde çok doğal olmadığı için pek tercih edilmiyor.

Topuz Gelin Başı için Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ?

Gelin başını topuz tercih eden gelin adayları daha yüzün anatomisini ön plana çıkaracak gelin makyajı tercih edebilirler.Yüzün neredeyse tamamı açıkta kalacağı için elmacık kemiklerine gün ışığına uygun tonlarda makyaj uygulanabilir.

Gözler ise sade ama vurgulu ve dudaklarıda aynı şekilde çok abartılı olmadan makyajlar seçilebilir.Topuz ispanyol model yani duvağı ön planda tutan bir topuz ise göz daha geri planda dudak ise ön planda olmalıdır.Kır düğünü yapılacaksa daha masum tonlar tercih edilebilir.

Gelin Saçını Açık Tercih Edenler İçin Gelin Makyajı

gelin makyajı toprak ton

gelin makyajı toprak ton

Gelin saçını açık tercih edenler ki bu günümüzde çok fazla tercih edilmektedir.Gelin makyajında gene doğallığın dışına çok çıkılmaması gerekir.

Çok koyu bir göz çok gotik makyaj,koyu fondötenler ve aşırı bronz bir ten bu gelin saçı modeline uyuşmamaktadır.Gelin adayının tercihine bağlı olarak doğal,göz altları buğulu,şeftali pembe tonlarında rujlar tercih edilebilir.

Yüz Şeklimize Göre Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ?

Eğer geniş bir yüze sahipseniz gelin makyajında yan gölgelerin koyu olmasında yarar var.Daha sivri bir çene yapınız varsa koyuluğun çenede olması gerekmektedir.Alnınız çıkıksa baz yaparken fondöteni mutlaka alında koyuluklar halinde olması lazım.

Tabi bunlar uygulanırken geçişli yapılması hat halinde olmaması gerekmektedir.Ovale yakın bir yüzünüz varsa elmacık kemiklerini çıkaran ve yüzü incelten gelin makyajı türü uygulanabilir.Üçgen uzun bir yüz için ise çene altı ve çene ucuna gölgeler uygulanabilir.

Tesettür Gelin Makyajı

Tesettürlü gelin makyajı genelde uçuk ve hafif tonlar tercih edilmektedir.Özellikle şeftali ve toprak tonları tesettür gelin makyajında ön plana çıkan renklerdir.Göz makyajında üst bölgeler doğal kalmalıdır aynı zamanda göz makyajının ön plana çıkması için göz altlarını aydınlatıcı fondötenler uygulanabilir.Türbanlı gelinlerde özellikle gölgeli gelin makyajı tercih edilmektedir.Rujlarda ise türbanlı gelin makyajı için daha şeffaf tonlar tercih edilmektedir.

2015 Gelin Makyajı Modası

2015 gelin makyajı modasında özellikle buğulu gözler moda.Renklerde ise mürdüm ve kahve tonları ön planda olması beklenmektedir.Allıklar ise çok pırıltı olmamakla birlikte daha yumuşak ve geçişli allıklar 2015 gelin makyajı modasında ön plandadır.

Gelin Makyajı Resimli Galerisi

Yorum

Sizin yorum ve görüşleriniz bizim için değerli olduğunu unutmayınız !