Gelinlik Modelleri 2015 Sezonu Koleksiyonları

Gelinlik Modelleri 2015 Sezonu için Gelinlik 2015 olarak seçtiğimiz Birbirinden Özel ve Bir Okadar Güzel Yeni Koleksiyonlar Sizleri Bekliyor !

Gelinlik modelleri 2015 gelinliğe dair merak ettikleriniz ve nelerin trend olduğuna dair her şeyi bulabileceğiniz bloğumuzdasınız. Gelinlik denilince aklımıza ilk gelen her genç kızın üzerine giymeyi hayal ettiği masum ve ömrümüze güzellik katan harika bişey geliyor.

Gelinlikler genelde beyazdır çünkü beyaz masumluğun ve asilliğin rengidir. Fakat günümüzde özellikle gelinlik modelleri 2015 sezonunda gelinlikler artık farklı renklerden olabiliyor.Gelinliğin tarihçesine değinecek olursak eğer gelinliğin renginin beyaz olmasının nedeni ise 16. yüzyılda yaygınlaşmıştır. Bir düğünde beyaz kıyafet giydiği kayıtlara geçmiş ilk gelin 1499 yılında ve İngiltereli olduğu söyleniyor.

gelinlik modelleri 2015

gelinlik modelleri 2015

Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı ?

Gelinlik seçmek gelin adayları için evlilik hazırlıklarının en zevkli kısmı olsa gerek. Ancak sınırlı zamanda doğru seçim ve nelere ön planda tutmak gerektiğini iyi belirlemek gerekiyor. Bu da bazen gelin adaylarımızı strese sokabiliyor. Bir kere siparişi verdiniz mi, vazgeçmek çok kolay olmayacaktır. Yanlış bir gelinlik seçildiği takdirde, gelin kendini hiç de gelin gibi hissetmez. Bu hataya düşmemek için birden fazla durumu göz önünde bulundurmalı ve bu en özel gününüzde hayatınız boyunca hayalini kurduğunuz bu muhteşem gün geldiğinde gelinlik modeliniz hayalinizdeki gibi olmayacak diye üzülmeyin o gününüzde hiçbir şeyin tadınızı kaçırmanıza izin vermeyin.

Gelinlik modelleri 2015 sezonunda gelinlik seçimi yaparken gelin adaylarımızı en çok zorlayan akıllarını karıştıran bir soruya değinicez. Gelinliğimiz hazır mı olmalı yoksa özel dikim mi? Aslında bunun cevabı çok ta zor değil  rahat bir gelin adayı iseniz ve ayrıntılara detyalara pek önem vermiyor iseniz hazır gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. Fakat çok fazla detaylı kafanıza takan ve ayrıntıları seven ve herşeyin özenli dört dörtlük olmasını istiyor iseniz gelinliğiniz kesinlikle özel dikim olmalı.

Tabi ki gelinlik modeliniz özel dikim olarak giymek istiyor iseniz bununda bazı zorlukları ve aşamaları olabiliyor onları da şöyle sıralayabiliriz;

. Beğendiğiniz gelinlik modelini diktirmenin en az 3-4 ay süren bir süreç olduğunu unutmayın.

. Birçok defa provaya gitmeniz ve bu esnada kilonuzu korumanız gerektiğini unutmayınız vermek problem değil gelinlik daraltılabilir ama almak sakıncalı olabilir kumaş kesildikten sonra özellikle.

. Gelinliği diktireceğiniz terzinin daha önceki referanslarına bakın kesinlikle güvendiğiniz biri olmalı.

. Gelinliğiniz özel dikim ise düğün günü etekleri sökülen ya da dikişleri patlayan bir gelinlik olmamasına özen gösterin.

. Eğer hazır bir gelinlik satın almak istiyorsanız, o zaman mümkün oldukça çok mağaza gezerek çeşitli gelinlikler deneyin ve karar vermekte aceleci olmayın.

. Gelinlik tek başına asla düşünülmemelidir çünkü oda bir bütünün en önemli ve değerli parçasıdır.

. Evlilik cemiyetinizin  yapılacağı yer ya da düğün teması size nasıl bir gelinlik seçmeniz gerektiği konusunda kopyalar verebilir.

.Gelinlik seçerken bütün bunları dikkate alırsanız binlerce seçenek arasında kaybolmadan doğru seçimi yapıp hem kendinizi hem de çevrenizdekileri sizi sevenleri mutlu etmiş olursunuz.

Bizler gelinlik2015.com olarak siz sevgili gelin adaylarımıza bir nebzede olsa nacizhane fikirlerimizle yardımcı olmaya çalıştık. Sizler de mutlaka gelinlik modelleri 2015 galerimize bakınız tavsiye ediyoruz.

Gelinlik Modelleri 2015 Sezonuna Ait En Güzel Koleksiyonlar

 

Yorum

Sizin yorum ve görüşleriniz bizim için değerli olduğunu unutmayınız !